Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Audycja radiowa o projekcie Plaże dla wszystkich

Sylwia “Nikko” Biernacka, to pomysłodawczyni projektu Plaże dla wszystkich (wcześniej 440 km po zmianę) i prezeska Fundacji Machina Zmian. Została zaproszona do audycji Radia Gdańsk “Dostępne wakacje”. Opowiedziała prowadzącej - Joannie Matuszewskiej - o tym czym jest projekt Plaże dla wszystkich. Na podstawie obserwacji zdobytych w trakcie 9. edycji przejść brzegiem Bałtyku nakreśliła obecną sytuację dostępności polskich plaż. A także zmiany, które zaszły na przestrzeni tych lat. 

W audycji można wysłuchać informacji o tym jakie powinny być dostępne plaże. A także o Certyfikacie dostępności Plaże dla wszystkich, który wyróżnia miejsca przyjazne, komfortowe i dostępne dla osób o różnych potrzebach. 

 

Odsłuchaj audycji o projekcie Plaże dla wszystkich 

 

[W przygotowaniu transkrypcja audycji]

 

 

Joanna Matuszewska - dziennikarka i wykładowczyni uniwersytecka zajmująca się tematyką zdrowia oraz społeczną. Laureatka wielu nagród, między innymi:

  • Konkurs Lodołamacze 2018: Trzecie miejsce w Kategorii Dziennikarz Bez Barier, za przełamywanie stereotypów i kształtowanie szczególnie wrażliwości społecznej ukierunkowanej na potrzeby osób z niepełnosprawnościami
  • Bryła Dobroczynności 2018: Za wyczucie palących problemów społecznych i postawę, która stanowi przykład wrażliwości i otwarcia na drugiego człowieka.